Kancelaria Adwokacja Izabela Duracz-Załęcka - Rozwód Toruń • http://www.duracz-zalecka.pl


Trzeba przyznać, że dla nikogo rozwód nie jest miłym przeżyciem. W większości to wydarzenie, które wiele osób chciałoby wymazać ze swojej pamięci. Jeśli można liczyć na wsparcie rodziny, przyjaciół czy też adwokata w takiej sytuacji, rozwód nie pozostawi tak wielu śladów w psychice. Dobrze jest skorzystać z pomocy kogoś, kto zna zawiłości prawne i pomoże przygotować wniosek.

Chcąc dobrze przygotować się do rozwodu, należałoby dobrze przygotować wniosek. Nie powinien on zawierać błędów formalnych, ponieważ tym samym procedura rozwodu się wydłuża. Do pozwu o rozwód należałoby także dołączyć następujące dokumenty:

  • odpis skrócony aktu małżeństwa,
  • odpis skrócony aktu urodzenia dzieci,
  • odpis pozwu dla strony przeciwnej,
  • dowód uiszczenia opłaty sądowej.

Osoby, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na to, by zapłacić za rozwód, mogą ubiegać się o zwolnienie z kosztów sądowych. Taki wniosek powinien być również dołączony do pozwu o rozwód. W przypadku jakichkolwiek braków formalnych sąd wezwie Cię do uzupełnienia ich. Zdarza się, że to wydłuża procedurę nawet o kilkanaście tygodni. Zatem zanim przekażesz wniosek do sądu, przeczytaj go na spokojnie i upewnij się, że nie zawiera żadnych błędów i braków. W przeciwnym razie nie masz nawet co liczyć na tzw. szybki rozwód.

Nie zawsze jednak wiemy jak sporządzić wniosek o rozwód. Tutaj jednak ważne jest to, aby wskazać, że rozpad związku jest trwały i zupełny. Warto wskazać również wcześniejsze próby naprawienia związku, które nie przyniosły oczekiwanego skutku. Treść uzasadnienia powinna jednoznacznie wskazywać na konieczność zakończenia związku.

Trzeba też przyznać, że szybki rozwód w Toruniu i innych polskich miastach dostaną Ci, którzy zrezygnują z orzekania o winie. Zdarza się, że szukanie winnych przypomina batalię i zamienia się w słowną przepychankę, która donikąd nie prowadzi. Jeśli szczególnie zależy Ci na czasie, to warto by było o tym także pomyśleć.

Na duracz-zalecka.pl znajdziesz informacje, w jakich kwestiach związanych z rozwodem możesz liczyć na pomoc adwokata.

 WWW: http://www.duracz-zalecka.pl

Dodano: 2018-11-14

Miejscowość: Toruń

Adres: Szewska 2

Kod pocztowy: 87-100

Telefon: 781 939 654WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Amer Event


WIĘCEJ
© Copyright 2019 | magazynpilkarz.pl