Strona główna
Pracownia Emocji
Pracownia Emocji

Pracownia Emocji

61-809, Poznań, Św. Marcin 80/82

Gabinet psychologiczny

Psychologowie pracują zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi, które nie są w stanie poradzić sobie z różnymi problemami. Przyjmują w swoich gabinetach i zapewniają dyskrecję, co oznacza, że przekazywane informacje nie dostają się w niepowołane ręce. Warto również wiedzieć, że psychologowie nigdy nie oceniają pacjentów, dzięki czemu nie mają oni obaw przed otwieraniem się i mówieniem o kwestiach, z którymi sobie nie radzą.

Specjaliści wykorzystują rozmaite nurty, a jednym z nich jest terapia poznawczo-behawioralna, nazywana CBT. Jest ona kierowana do osób borykających się z:

  • zespołem stresu pourazowego,
  • zaburzeniami odżywiania,
  • fobiami społecznymi,
  • lękami,
  • depresją.

Podejście to koncentruje się na założeniu, że zmiana sposobu zachowania i myślenia pacjenta ma bezpośredni wpływ na jego stan psychiczny. W tym przypadku specjaliści skupiają się na przyzwyczajeniach podopiecznych, ich myślach, działaniach oraz uczuciach. Więcej informacji na ten temat udostępniono na witrynie pracownia-emocji.pl. Należy ona do psycholożki zapewniającej fachową pomoc wszystkim zainteresowanym. Gabinet psychologiczny znajduje się w Poznaniu i przyjmuje osoby w różnym wieku.

Pierwsze spotkanie przyjmuje formę konsultacji, podczas której specjalistka poznaje klienta i problemy, z jakimi przychodzi, co daje możliwość ustalenia długości trwania terapii oraz częstotliwości spotkań. Najczęściej odbywają się one raz w tygodniu i trwają nie dłużej niż 60 minut. W przypadku terapii poznawczo-behawioralnej psycholog nie tylko wysłuchuje podopiecznych, ale też aktywnie angażuje się w procesy terapii. W praktyce oznacza to, że stara się uporządkować informacje przekazywane podczas sesji i rozwiązywać problemy.

Trzeba jednak podkreślić, że psycholog nigdy nie narzuca swojego zdania, nie krytykuje ani nie ocenia pacjentów. Podejście, o jakim mowa, skupia się szczególnie na rodzinie oraz doświadczeniach z dzieciństwa. W tym przypadku niezwykle istotny jest tak zwany dialog sokratejski polegający na zadawaniu pytań w taki sposób, by pacjent samodzielnie zrozumiał niektóre sytuacje oraz swoje zachowania.

Copyright 2025 Magazynpilkarz.pl - wszelkie prawa zastrzeżone