Delfin Detection & Mapping - Funkcjonalny lokalizator kabli


W niektórych budynkach zlokalizowanie kabli w ścianach sprawia problemy, ponieważ zostały one umieszczone w niewłaściwych miejscach. Wiedza na temat tego, gdzie są położone, przydaje się szczególnie podczas remontu, przykładowo wśród osób mających w planach wiercenie w ścianach. Zlokalizowanie przewodów chroni przed ich zniszczeniami na skutek działania wierteł i daje możliwość sprawnej wymiany starych instalacji na nowe. W takich sytuacjach niezbędne okazują się nowoczesne urządzenia, które są w stanie wykryć niewidoczne na pierwszy rzut oka przewody.

Zalicza się do nich lokalizator kabli, który znajduje się w wyposażeniu pracowników TMT Projekt. Podstawą jego działania jest zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Urządzenia tego typu posiadają przewodniki wykorzystujące różnice ładunków i zapewniające precyzję działania. Sprawdzają się podczas poszukiwania kabli umieszczanych w sufitach podłogach i ścianach, niezależnie od ich grubości, a część z nich daje możliwość wykrywania zwarć, przerw w przewodach oraz instalacyjnych zabezpieczeń. Przedsiębiorstwo dysponuje sprzętem wykrywającym także inne elementy, do których zalicza się rury grzejne lub wodne.

Wyposażono je w praktyczne monitory LCD, na których prezentowane są informacje na temat wysokości napięcia zewnętrznego oraz poziomu odbieranego sygnału.  Działają one automatycznie i chronią przed popełnianiem błędów, co sprawia, że lokalizowanie przewodów nie sprawia problemów. Niektóre sprzęty posiadają praktyczne nadajniki rozpoznające różne sygnały oraz reflektometry, których zadaniem jest wysyłanie impulsów o odpowiedniej częstotliwości. Specjaliści z przedsiębiorstwa są wzywani przez klientów podejrzewających uszkodzenie kabli w obiektach lub gruntach. Niekiedy zniszczenia pojawiają się na skutek nieprawidłowo wykonanego mufa oraz w efekcie działania instalacji podziemnych, na które składają się rurociągi lub ciepłociągi. Przewody ulegają uszkodzeniom także przez uderzenia pioruna lub ze starości.

Szacuje się, że wykrywanie miejsca awarii nie zajmuje więcej niż godzinę. Do najłatwiejszych w lokalizacji usterek zalicza się te znajdujące się przy powierzchni gruntu. W razie pojawiania się problemów specjaliści stosują nowoczesne generatory akustyczne, dzięki którym określenie trasy okablowania staje się łatwe.WWW: https://www.delfind.pl/

Dodano: 2021-10-29

Miejscowość: Warszawa

Adres: Solidarności 115

Kod pocztowy: 00-140

Telefon: +48 514 778 694WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

TanieMilitaria.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Feromony Rank


WIĘCEJ
Card image cap

Smak Dzieciństwa


WIĘCEJ
© Copyright 2023 | magazynpilkarz.pl