Kancelaria Notarialna Ewa Kalbarczyk - W jakich sytuacjach można skorzystać z pomocy notariusza mającego biuro w Toruniu?


Zawód notariusza nakłada na wykonującego go prawnika szereg obowiązków dokładnie określonych w ustawie Prawo o notariacie. Zajmuje się on między innymi sporządzaniem aktów notarialnych, czyli dokumentów mających charakter urzędowy. Aktami takimi są: przygotowana zgodnie z określonymi zasadami i potwierdzona umowa sprzedaży nieruchomości, dokument dotyczący prawa wieczystego użytkowania czy oświadczenie darczyńcy podczas zawierania umowy o darowiźnie. Formę aktu muszą przyjąć pod groźbą nieważności pewne czynności prawne, szczególnie dotyczące praw własności, ale na życzenie klienta można ją nadać również innym dokumentom.

W kancelarii w Toruniu notariusz sporządza akty poświadczenia dziedziczenia – zarówno ustawowego, jak i testamentowego. Można mu też powierzyć spisanie testamentu, w tym tak zwanego testamentu negatywnego, czyli wykluczającego ze spadku spadkobiorcę ustawowego.

Do zadań prawnika należy ponadto sporządzanie protestów weksli i czeków, wypisów, odpisów i wyciągów dokumentów, ale i poświadczeń różnego rodzaju. Notariusz może mianowicie potwierdzić w formie pisemnej pozostawanie przy życiu zgłaszającej się do niego osoby czy własnoręczność składanego w jego obecności podpisu. Co więcej, prawnik tworzy projekty oświadczeń, umów i aktów.

Kancelaria Notarialna Notariusz Ewy Kalbarczyk świadczy usługi prawne od poniedziałku do piątku, jednak w określonych okolicznościach istnieje możliwość dokonania czynności notarialnych również w dni wolne od pracy. Wizyty odbywają się w siedzibie w Toruniu, po uprzednim uzgodnieniu terminu. Także w tym przypadku notariusz może dostosować się do specjalnych potrzeb klienta – na przykład wówczas, gdy konieczne jest spisanie protokołu z posiedzenia zarządu spółki prawa handlowego czy ze zgromadzenia wspólników.WWW: https://ewakalbarczyk.notariusz.pl/

Dodano: 2023-01-20

Miejscowość: Toruń

Adres: Podmurna 101

Kod pocztowy: 87-100

Telefon: 56 477 06 67

Źródła: https://ewakalbarczyk.notariusz.pl/


Autor: Piotr Rutkowski


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Amer Event


WIĘCEJ
Card image cap

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Las i Ogród" Anna Dolatowska


WIĘCEJ
Card image cap

ODEKA SIMP FF


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | magazynpilkarz.pl