Kancelaria Prawna Noriet - Zagajewska i Wspólnicy S.K.A. - Na czym polega podział majątku po rozwodzie?


Małżonkowie podejmujący decyzję o rozwodzie często nie potrafią rozstrzygnąć, jak wspólnie zgromadzone dobra mają zostać podzielone lub pozostają w konflikcie spowodowanym między innymi nieumiejętnością porozumienia się w tej kwestii. Dlatego podział majątku jest jedną z kwestii podstawowych w sprawach o rozwiązanie związku małżeńskiego. 

Kancelaria prawna Noriet, zajmując się sprawami rozwodowymi klientów, również uwzględnia podział majątku po rozwodzie, uznając to za jedną z kwestii priorytetowych, tuż obok opieki nad niepełnoletnimi dziećmi. Podczas pierwszej konsultacji z prawnikiem klient zostanie poinformowany o tym, jak w praktyce przebiega rozdział dóbr. 

Jeśli małżonkowie jeszcze przed ogłoszeniem rozwodu nie dojdą do porozumienia odnośnie do tego, jak rozdzielić nagromadzone w trakcie trwania małżeństwa środki, prawnik w imieniu klienta zajmie się rozstrzygnięciem tego poprzez poruszenie tejże kwestii na wokandzie sądowej. Istotne czynniki, mające wpływ na to, jak prezentuje się finalnie majątek wspólny, to: 

  • dobra zgromadzone przed ślubem,
  • spadek jako element majątku osobistego, 
  • intercyza podpisana przed zawarciem związku małżeńskiego. 

Prawnik zajmie się przygotowaniem dokumentów niezbędnych do tego, aby podział majątku mógł się odbyć. Ponadto udzieli porad związanych z tym, w jaki sposób małżonek ma dochodzić swojego prawa do określonej części majątku. Jeśli klient wyrazi taką prośbę, ekspert może przygotować również rynkową wycenę dóbr, bazującą na aktualnych kwotach. W praktyce zaleca się polubowne ustalenia pomiędzy stronami, aczkolwiek nie zawsze są one możliwe do osiągnięcia. Wówczas niezbędne okazuje się profesjonalne doradztwo oraz reprezentowanie w sądzie przez adwokata. WWW: https://noriet.pl/

Dodano: 2022-06-06

Miejscowość: Warszawa

Adres: Grochowska 217

Kod pocztowy: 04-077

Telefon: 22 870 66 46WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

TanieMilitaria.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Feromony Rank


WIĘCEJ
Card image cap

Smak Dzieciństwa


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | magazynpilkarz.pl