Kolmat - Czyszczenie studni


Każda studnia głębinowa niezależnie od techniki i materiału wykonania jest poddawana naturalnym procesom chemicznym, fizycznym i biologicznym. W wodzie pojawiają się bakterie, a przez to na filtrze i pozostałych elementach instalacji zaczyna zalegać osad. Im jest większy, tym trudniej wydobywać wodę, a wydajność studni spada nawet o kilkadziesiąt procent. W dodatku woda z nieczyszczonego, zaniedbanego źródła przestaje mieć pożądane parametry, istnieje ryzyko dla zdrowia, pojawia się nieprzyjemny smak i zapach. Jeśli nie podejmuje się żadnych działań renowacyjnych, prędzej czy później studnia traci rację bytu, musi zostać zlikwidowana i wymieniona na nową, choć nie zakładał tego pierwotny plan.

Dlatego warto korzystać z kompleksowych usług kolmat.pl. Czyszczenie studni jest procesem, który wymaga nie tylko doświadczenia i sprzętu, ale przede wszystkim odpowiedniego podejścia. Pierwszym etapem jest zebranie wstępnych informacji i sprawdzenie dokumentacji. Potem warto ocenić rzeczywisty stan techniczny studni poprzez wpuszczenie do niej specjalistycznej kamery. Uzyskany obraz cyfrowy jest polem do interpretacji i pozwala wybrać najlepsze metody czyszczenia.

Choć od ponad 100 lat używa się preparatów chemicznych, które ułatwiają regenerację studni, są też inne sposoby na pozbycie się osadów z filtra oraz pozostałych części. Kolmat proponuje cały wachlarz skutecznych metod, więc nie trzeba ograniczać się do jednej. Najważniejszy jest efekt, czyli przywrócenie optymalnej wydajności studni oraz odpowiednich parametrów wody.

Również w trakcie czyszczenia korzysta się z kamery i używa się jej także po zakończeniu prac. Zebrany z wnętrza studni głębinowej obraz upewnia klienta, że podjęte działania przyniosły pożądany efekt. To nie wszystko. Na przyszłość nie warto czekać do następnego obniżenia efektywności czy zepsucia wody. Najlepiej przeprowadzać regularne kontrole stanu jakości studni. Badania pomiarowe są na pewno bardziej opłacalne od zaniedbania studni i jej przedwczesnej wymiany na nową.WWW: https://kolmat.pl/

Dodano: 2019-01-31

Miejscowość: Rospuda

Adres: Rospuda 10

Kod pocztowy: 16-424

Telefon: 517 966 385

Źródła: https://kolmat.pl/czyszczenie-studni


Autor: Adam Chmielewski


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Proogród


WIĘCEJ
Card image cap

AlmiDecor


WIĘCEJ
Card image cap

TECHMASZ - Cezary Kalinowski


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | magazynpilkarz.pl