MP SKYLIGHTS PAWEŁ ŁOPATKA - Czy montaż wyłazów dachowych w domach jednorodzinnych jest konieczny?


Kładąc pokrycie dachowe, bez względu na to, czy jest ono montowane na starszym, czy nowo wybudowanym budynku, nie należy zapominać o pozostawieniu odpowiedniego dużego wyłazu. Taki otwór to sposób na bezproblemowe dotarcie na dach z wnętrza domu, co z pewnością jest bezpieczniejszą metodą wchodzenia niż korzystanie z drabiny lub rusztowania.

Biorąc pod uwagę współczesne budownictwo, wyłazy dachowe są niezbędne. Pozwalają na szybkie usunięcie zalegającego na dachówkach śniegu (jest to bardzo istotne zwłaszcza na płaskim lub tylko nachylonym pod niewielkim kątem nakryciu domu), co zapobiega znacznym przeciążeniom więźby, a nawet zawaleniu się stropu. Umożliwiają także bezproblemowe uprzątnięcie różnego rodzaju śmieci, naniesionych przez wiatr, jak opadłe liście, fragmenty gałęzi itp. Z pewnością wyjście na dach przez uprzednio przygotowany otwór jest także konieczne w przypadku konieczności naprawy dachówek lub też usunięcia gniazd szkodników bądź ptaków. 

Wiele osób uwzględnia wyłazy już na etapie planowania budynku. Właściciele nieruchomości już na starcie mają świadomość, że taki otwór z pewnością będzie przydatny podczas montażu i wszelkich prac konserwatorskich instalacji fotowoltaicznych lub odgromowych. Coraz częściej wybierają także model pełniący funkcję świetlika lub klapy dymowej. Dzięki temu zapewniają lepszy dostęp światła do wnętrza domu, usprawniają cyrkulację powietrza oraz dbają o bezpieczeństwo swojej rodziny.

W niektórych budynkach wyłaz na dachu może stanowić dodatkową drogę ewakuacji. Jak widać, powodów, aby o nim nie zapominać, jest wiele. Zlecając jego wykonanie, warto dobrze się zastanowić, w którym miejscu otwór ten najlepiej spełniałby swoją rolę. Dla osób, które nie wiedzą, w jaki sposób zaplanować jego rozmieszczenie, pomocną dłoń wyciągają pracownicy firmy MP SKYLIGHTS Paweł Łopatka. Oprócz usługi montażowej wyłazów dachowych świadczą także profesjonalne doradztwo. Chętnie pomagają na każdym etapie inwestycji, począwszy od projektu aż po realizację. WWW: https://mpskylights.pl/

Dodano: 2022-04-06

Miejscowość: Luboń

Adres: Świętokrzyska 5

Kod pocztowy: 62-030

Telefon: +48 61 279 44 44WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

FivE-biuro


WIĘCEJ
Card image cap

POLITECHNIKA POZNAŃSKA


WIĘCEJ
Card image cap

TRAMWAJ NA NARAMOWICE


WIĘCEJ
© Copyright 2023 | magazynpilkarz.pl