Ośrodek Szkoleń Systemowych - Terapia systemowa rodzin


Stres i codzienne wyzwania powodują, że wiele osób decyduje się na skorzystanie z odpowiedniego rodzaju terapii. Najczęściej jest to sposób na lepsze radzenie sobie z problemami. Powodem udziału w sesji z terapeutą jest także chęć nauki asertywności i funkcjonowania w społeczeństwie, gdy jest się nieśmiałym lub ma się trudności z wyrażaniem własnego zdania, uczuć i emocji. 

Wsparcie kompetentnego psychologa lub psychoterapeuty jest dostępne dla osób w każdym wieku. Coraz częściej gabinety takich specjalistów odwiedzają dzieci oraz młodzież. Nierzadkim widokiem jest obecność kilkunastolatków wraz z rodzicami, którzy zgłaszają się na terapię w celu poprawy stosunków międzypokoleniowych. Przeprowadzana w odpowiednio zorganizowany sposób terapia systemowa rodzin to możliwość przedstawienia racji każdej ze stron, wzajemne zrozumienie i nawiązanie nici porozumienia, tak niezbędnego w kontaktach międzyludzkich. 

Warto pamiętać, że udział w takiej formie powinien być dobrowolny. Trudno jest uzyskać satysfakcjonujące efekty terapii, jeśli któraś ze stron nie wyraża ochoty na partycypację oraz zamyka się na wszelkie próby dotarcia do istoty problemu. Zadaniem prowadzącego sesję jest zachęcenie do otworzenia się i przekazania na forum grupy wszystkich elementów, które mogą w negatywny sposób rzutować na relacje z otoczeniem, bez względu na to, czy jest to konflikt na linii dziecko - rodzice, czy też jednostka - społeczeństwo. 

Decydując się na udział w terapii, warto znaleźć organizatora, który legitymuje się odpowiednimi certyfikatami. Najlepszą opcją jest skorzystanie z usług psychoterapeuty, który uzyskał akceptację  Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Psychiatrycznego, bądź też uczestniczył w kursach i szkoleniach prowadzonych przez firmy, które mogą pochwalić się certyfikacją wspomnianych instytutów. Jednym z ośrodków posiadających tego typu uprawnienia jest szkoła psychoterapii, która ogłasza się na stronie szkoleniasystemowe.pl. Przy wyborze realizatora terapii można również posiłkować się opiniami dostępnymi na różnego rodzaju forach w internecie. WWW: https://www.szkoleniasystemowe.pl/

Dodano: 2021-08-22

Miejscowość: Kraków

Adres: H.Siemiradzkiego 17

Kod pocztowy: 31-137

Telefon: 608 349 553

Źródła: https://www.szkoleniasystemowe.pl/


Autor: Krystyna Przybylska


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

prace.edu.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Chrostek


WIĘCEJ
Card image cap

GALECO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | magazynpilkarz.pl