Pracownia Emocji - Gabinet psychologiczny


Psychologowie pracują zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi, które nie są w stanie poradzić sobie z różnymi problemami. Przyjmują w swoich gabinetach i zapewniają dyskrecję, co oznacza, że przekazywane informacje nie dostają się w niepowołane ręce. Warto również wiedzieć, że psychologowie nigdy nie oceniają pacjentów, dzięki czemu nie mają oni obaw przed otwieraniem się i mówieniem o kwestiach, z którymi sobie nie radzą.

Specjaliści wykorzystują rozmaite nurty, a jednym z nich jest terapia poznawczo-behawioralna, nazywana CBT. Jest ona kierowana do osób borykających się z:

  • zespołem stresu pourazowego,
  • zaburzeniami odżywiania,
  • fobiami społecznymi,
  • lękami,
  • depresją.

Podejście to koncentruje się na założeniu, że zmiana sposobu zachowania i myślenia pacjenta ma bezpośredni wpływ na jego stan psychiczny. W tym przypadku specjaliści skupiają się na przyzwyczajeniach podopiecznych, ich myślach, działaniach oraz uczuciach. Więcej informacji na ten temat udostępniono na witrynie pracownia-emocji.pl. Należy ona do psycholożki zapewniającej fachową pomoc wszystkim zainteresowanym. Gabinet psychologiczny znajduje się w Poznaniu i przyjmuje osoby w różnym wieku.

Pierwsze spotkanie przyjmuje formę konsultacji, podczas której specjalistka poznaje klienta i problemy, z jakimi przychodzi, co daje możliwość ustalenia długości trwania terapii oraz częstotliwości spotkań. Najczęściej odbywają się one raz w tygodniu i trwają nie dłużej niż 60 minut. W przypadku terapii poznawczo-behawioralnej psycholog nie tylko wysłuchuje podopiecznych, ale też aktywnie angażuje się w procesy terapii. W praktyce oznacza to, że stara się uporządkować informacje przekazywane podczas sesji i rozwiązywać problemy.

Trzeba jednak podkreślić, że psycholog nigdy nie narzuca swojego zdania, nie krytykuje ani nie ocenia pacjentów. Podejście, o jakim mowa, skupia się szczególnie na rodzinie oraz doświadczeniach z dzieciństwa. W tym przypadku niezwykle istotny jest tak zwany dialog sokratejski polegający na zadawaniu pytań w taki sposób, by pacjent samodzielnie zrozumiał niektóre sytuacje oraz swoje zachowania.WWW: https://pracownia-emocji.pl/

Dodano: 2021-06-02

Miejscowość: Poznań

Adres: Św. Marcin 80/82

Kod pocztowy: 61-809

Telefon: 601 80 22 55

Źródła: https://pracownia-emocji.pl/


Autor: Grzegorz Mazurek


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

FivE-biuro


WIĘCEJ
Card image cap

POLITECHNIKA POZNAŃSKA


WIĘCEJ
Card image cap

TRAMWAJ NA NARAMOWICE


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | magazynpilkarz.pl