Pracownia Rozwoju Małgorzata Trzaskowska - Lęk przed porażką


Z pewnością każda osoba  chciałaby móc się rozwijać oraz odnosić coraz to większe sukcesy zarówno zawodowe, jak i te związane z życiem prywatnym. Niestety czasami zdarza się, że lęk przed ewentualną porażką jest tak duży, że zaczyna wymykać się spod kontroli. Niepewność siebie oraz brak wiary we własne możliwości powodują wycofanie społeczne, krytycyzm wobec siebie i nieustanne porównywanie się z innymi. Osoby odczuwające tego typu lęki bardzo często stoją w miejscu, gdyż boją się realizować swoje marzenia, przez co są nieszczęśliwe i niespełnione.

Lęk przed niepowodzeniem niejednokrotnie prowadzi do poczucia bezsilności oraz trudności w wykorzystywaniu swoich zasobów. Przyczynia się także do nieustannego upewniania się, czy pozostali podjęliby identyczną decyzję oraz przekonania, że jest się nic niewartym, co oczywiście jest nieprawdą. Warto jednak podkreślić, że lęk przed porażką tak naprawdę ma pozytywne intencje, ponieważ jego zadaniem jest ochrona przed negatywnymi rezultatami poszczególnych działań. Innymi słowy, strach jest niezbędny w życiu każdego człowieka. Problem zaczyna pojawiać się jednak wtedy, gdy uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Kto najczęściej boryka się z powyższym problemem? Zazwyczaj są to osoby niepewne siebie oraz z zaniżoną samooceną, które nie mogą liczyć na wsparcie wśród najbliższych. Co równie istotne, lęki mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka, gdyż prowadzą do nieustannego stresu, napięcia, bezsenności, problemów z odżywianiem się, a w skrajnych przypadkach – do depresji. Innymi słowy, warto z nimi walczyć, ponieważ pewność siebie przekłada się na lepszą jakość życia.

Wszystkie osoby poszukujące wsparcia w tym zakresie powinny wejść na stronę ogrodprzemian.pl. Jest to adres specjalistki zajmującej się coachingiem, która od lat prowadzi zajęcia dedykowane osobom z najróżniejszymi problemami. Zainteresowani mogą wybierać spośród trzech pakietów spotkań, dzięki czemu każdy z nich z pewnością znajdzie coś dla siebie. Różnią się one od siebie między innymi czasem trwania oraz ceną.WWW: https://ogrodprzemian.pl

Dodano: 2020-04-27

Miejscowość: Warszawa

Adres: Granitowa 1

Kod pocztowy: 02-681

Telefon: 603 581 851WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

TanieMilitaria.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Feromony Rank


WIĘCEJ
Card image cap

Smak Dzieciństwa


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | magazynpilkarz.pl