Ratajewski Domy Szkieletowe - Wiązary | http://wiazary-ratajewski.pl/


Zadaniem wiązarów dachowych jest przenoszenie obciążenia dachu na ściany, słupy i inne podpory. To jeden z elementów więźby produkowany drewna, nieco rzadziej ze stali. Odznacza się on wytrzymałością oraz odpowiednimi parametrami technicznymi, które sprawiają, że z biegiem czasu nie ulega uszkodzeniom. Zapewnia niemalże nieograniczone możliwości konstrukcyjne, co oznacza, że dzięki niemu można przygotowywać projekty, które nie sprawdziłyby się w przypadku stosowania metod tradycyjnych.

Drewniane wiązary nie obciążają konstrukcji domów lub innych obiektów, a na dodatek są dostępne w niewysokich cenach. To uniwersalne materiały znajdujące zastosowanie niemalże na wszystkich dachach. Sprawdzają się one w przypadku:

  • łupków,
  • dachówek cementowych i ceramicznych,
  • blachy trapezowej,
  • trzciny,
  • gontu papowego.

Zadaniem wiązarów jest przenoszenie ciężaru własnego więźby oraz słupów nośnych. Sprawdzają się one szczególnie w obiektach mieszkaniowych, budownictwie przemysłowym oraz w budynkach o konstrukcji szkieletowej.

Elementy te są tworzone w fabrykach, a następnie przewożone na plac budowy, dzięki czemu inwestorzy nie tracą czasu na składanie pojedynczych części,  co sprawia, że prace konstrukcyjne kończone są szybciej. Specjaliści wykorzystują drewno wysokiej jakości mające odpowiednie parametry techniczne oraz kształty. Jest ono impregnowane preparatami chroniącymi przed działaniem insektów, ognia oraz wilgoci. Drewniane wiązary zamawiane są ze względu na błyskawiczny montaż oraz szerokie możliwości konstrukcyjne. Są one dostępne na witrynie wiazary-ratajewski.pl.

Dzięki nim można realizować rozmaite projekty bez ryzyka zniszczenia konstrukcji. Posiadacze wiązarów nie stosują dodatkowych ścian nośnych czy słupów podporowych, co daje szansę zaoszczędzenia dużej ilości przestrzeni. Wytwarza je się z osuszonego komorowo drewna, które jest strugane, a następnie fazowane, przez co ryzyko osadzania się na jego powierzchni grzybów i pleśni jest znikome. Przedsiębiorstwo prowadzące tę witrynę zapewnia sprawny montaż, gdyż wiązary są dostarczane klientom wraz z niezbędnymi łączeniami.WWW: http://wiazary-ratajewski.pl/

Dodano: 2021-06-30

Miejscowość: Rydzyna

Adres: Poniatowskiego 21

Kod pocztowy: 64-130

Telefon: +48 694 079 562

Źródła: http://wiazary-ratajewski.pl/


Autor: Krystyna Przybylska


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

FivE-biuro


WIĘCEJ
Card image cap

POLITECHNIKA POZNAŃSKA


WIĘCEJ
Card image cap

TRAMWAJ NA NARAMOWICE


WIĘCEJ
© Copyright 2023 | magazynpilkarz.pl