Smile Studio Stomatologia - Dentysta w Poznaniu na Jeżycach - czym dokładnie się zajmuje?


Profilaktyka stomatologiczna to zagadnienie, które nie powinno być bagatelizowane. Regularne uczęszczanie na wizyty kontrolne u dentysty zmniejsza ryzyko rozwoju stanów zapalnych oraz pojawiania się poważnych problemów, wymagających dłuższego, kosztowniejszego, a niekiedy też bolesnego leczenia. Specjaliści sugerują spotkania przynajmniej raz do roku lub częściej, jeśli dana osoba odczuwa ból. Zazwyczaj pojawia się on podczas zmiany pozycji, spożywania gorących posiłków lub picia zimnych napojów i jest efektem niewłaściwej higieny jamy ustnej. Podstawą, poza dokładnym szczotkowaniem, jest korzystanie z nici dentystycznych, umożliwiających pozbycie się resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. Mogą być one zastępowane irygatorami stacjonarnymi lub przenośnymi, rekomendowanymi osobom noszącym aparaty ortodontyczne.

Na zabiegi profilaktyczne składa się fluoryzacja, znajdująca zastosowanie głównie u najmłodszych, oraz skaling i piaskowanie. Ich celem jest pozbycie się osadów oraz kamienia, którego usunięcie szczoteczką jest niemożliwe. Działania te są niezwykle istotne, ponieważ zmniejszają ryzyko występowania próchnicy, dlatego nie należy o nich zapominać. Tego typu usługi świadczą przedstawiciele gabinetu Smile Studio na Jeżycach w Poznaniu. Dentysta dba o zęby klientów, a każde spotkanie rozpoczyna od wywiadu lekarskiego, podczas którego poznaje problemy, z jakimi przychodzą.

Nie wszystkie usługi świadczone w klinice koncentrują się na leczeniu, ponieważ część z nich służy poprawie estetyki uśmiechu. Mowa tu między innymi o licówkach porcelanowych, czyli cienkich nakładkach w różnych rozmiarach i odcieniach kolorystycznych. Mocuje się je do przedniej powierzchni zębów za pomocą specjalnych preparatów. Interesują się nimi pacjenci niezadowoleni z kształtu zębów oraz chcący ukryć przebarwienia, pojawiające się między innymi u osób palących papierosy, nieprzykładających odpowiedniej wagi do higieny jamy ustnej oraz  pijących duże ilości czarnej kawy bądź mocnej herbaty.

Licówki sprawdzają się także u pacjentów z niewielką wadą zgryzu oraz pękniętymi i ukruszonymi zębami. Ich założenie jest poprzedzone dokładnym osuszeniem zębów oraz wyborem odcienia. Usługami tymi interesują się kobiety i mężczyźni chcący przeznaczyć środki na odbudowę startych zębów oraz pozbycie się diastemy, czyli szpary między jedynkami, jak i tak zwanego dziąsłowego uśmiechu.WWW: https://www.smilestudio.pl/

Dodano: 2023-04-06

Miejscowość: Poznań

Adres: Wergiliusza 27

Kod pocztowy: 60-461

Telefon: 667 490 940WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

FivE-biuro


WIĘCEJ
Card image cap

POLITECHNIKA POZNAŃSKA


WIĘCEJ
Card image cap

TRAMWAJ NA NARAMOWICE


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | magazynpilkarz.pl