Kontrole Okresowe - Na czym polega przegląd budowlany?


W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom danego budynku, jego stan techniczny musi być regularnie kontrolowany przez specjalistę posiadającego odpowiednie uprawnienia. Okresowe kontrole nie tylko chronią mieszkańców przed niebezpieczeństwem związanym z awarią instalacji, ale i minimalizują możliwość wystąpienia usterki, której naprawa może okazać się kosztowna. Na kim spoczywa odpowiedzialność za nieruchomość? Jakie czynności obejmuje kontrola? Kiedy ją przeprowadzić? Informacje na ten temat poniżej.

Każdy obiekt powinien być poddawany cyklicznym oraz doraźnym inspekcjom. Wymagania dotyczące przeglądu są określone w przepisach prawa budowlanego. Zgodnie z treścią artykułów właściciel lub zarządca danej nieruchomości ma obowiązek utrzymywać obiekt budowlany w dobrym stanie (również pod względem estetycznym) oraz kontrolować, czy jest on wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem. Dodatkowo właściciel musi dbać o to, aby użytkowanie budynku było zgodnie z aktualnymi wymogami ochrony środowiska.

Standardowy przegląd budowlany odbywa się raz w roku i obejmuje sprawdzenie stanu technicznego wszystkich elementów narażonych na wpływ warunków atmosferycznych i czynników towarzyszących normalnej eksploatacji nieruchomości. Poza tym fachowiec sprawdza poprawność funkcjonowania instalacji i urządzeń mających za zadanie ochronę środowiska, instalacji gazowej oraz drożności przewodów kominowych.

Kontrola obejmuje:

  • zewnętrzne warstwy przegród i elementy ścian, balustrady, balkony, loggie,

  • urządzenia przymocowane do ścian i dachu,

  • pokrycie dachowe,

  • elementy odwodnienia oraz różne obróbki blacharskie,

  • instalację centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej,

  • urządzenia przeciwpożarowe,

  • elementy instalacji kanalizacyjnej,

  • przyłącza instalacyjne, które przechodzą przez ściany.

Na stronie internetowej kontroleokresowe.pl można zamówić profesjonalną inspekcję nieruchomości. Podmiot dysponuje wysoko wykwalifikowanymi pracownikami i nowoczesnym sprzętem pomiarowym. Aby skorzystać z oferty, wystarczy wypełnić formularz online, określić rodzaj przeglądu oraz zawrzeć informacje na temat liczby kondygnacji i powierzchni budynku. Przedstawiciel firmy skontaktuje się z klientem i ustali szczegóły. Wybór tego przedsiębiorstwa to gwarancja usług na najwyższym poziomie i terminowej realizacji zlecenia.WWW: https://kontroleokresowe.pl

Dodano: 2022-09-26

Miejscowość: Radom

Adres: Paderewskiego 19

Kod pocztowy: 26-600

Telefon: 604 889 048WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

TanieMilitaria.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Feromony Rank


WIĘCEJ
Card image cap

Smak Dzieciństwa


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | magazynpilkarz.pl