STIER S.C. - https://www.stier.com.pl/ • Taśma paroprzepuszczalna


Przedsiębiorstwo STIER S.C., którego stacjonarna siedziba mieści się w Gorzowie Wielkopolskim, od ponad 10 lat działa sprawnie w branży, jaką jest stolarka okienna – skupiając się na nowoczesnym rozwiązaniu, jakim jest instalowanie okien w tak zwanym „ciepłym montażu”.

Jednym z elementów, jakie składają się na ten wkraczający coraz śmielej na nasz rynek wariant – są taśmy uszczelniające. Moda na stosowanie taśm w stolarce okiennej przywędrowała do nas z Europy Zachodniej, gdzie pierwsze próby stosowania takich rozwiązań do uszczelnień ram, pojawiły się w latach 50. ubiegłego stulecia.

STIER S.C. to jeden z ważniejszych dystrybutorów produktów renomowanej, niemieckiej marki Hanno na polskim rynku. Logotyp Hanno jest znany praktycznie każdemu, kto zetknął się z nowoczesnymi metodami uszczelniania okien. Wśród produktów, często poszukiwanych przez specjalistów z branży, znajdują się na przykład doskonałe taśmy paroprzepuszczalne (czyli między innymi: Hanno - Folienband FA Easy i FA Easy+ oraz Hanno Folienband FA-D).

W internecie można natknąć się na wiele (nieraz bardzo długich i obfitujących w specjalistyczne, techniczne detale) dyskusji na temat: czy podczas montażu nowych okien lepiej jest wykorzystać piankę, czy też lepiej zdecydować się na taśmy? Prawda i słuszna odpowiedź leży chyba gdzieś po środku: zastosowanie taśmy paroszczelnej od wewnętrznej strony okna, w połączeniu z pianką oraz taśmą paroprzepuszczalną od zewnątrz – przyniesie optymalne rezultaty.

Problem, jaki występuje w sytuacji, gdy ekipa montująca nowe okna zastosuje do uszczelnienia szpar miedzy granicami otworu w murze a ościeżnicą wyłącznie piankę, polega przede wszystkim na tym, że po paru latach – pianka zacznie się wykruszać, co będzie skutkowało zmniejszeniem komfortu cieplnego mieszkańców danego domostwa. Krótko mówiąc: będziemy doświadczać przeciągów – nawet przy zamkniętych oknach.

Stopniowe wykruszanie się pianki poliuretanowej lub silikonu wynika z naturalnego zjawiska, jakim są minimalne, lecz jednak zawsze występujące – poruszenia budynku. W momencie, gdy stosujemy taśmy uszczelniające – nie ma ryzyka powstania nawet najmniejszych obszarów, generujących przewiew.WWW: https://www.stier.com.pl/

Dodano: 2018-11-14

Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

Adres: Śląska 96

Kod pocztowy: 66-400

Telefon: 664 152 722WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Dźwigi Maciejewski


WIĘCEJ
Card image cap

Francepol Sp. z o.o.


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | magazynpilkarz.pl