TRAMWAJ NA NARAMOWICE - Tramwaj na naramowice trasa


Ci, którzy mieszkają w dużych miastach, wiedzą, jak uciążliwe bywa stanie w korkach. W takiej sytuacji nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest komunikacja miejska, ponieważ niejednokrotnie i ona wymaga przebudowy. Również mieszkańcy Poznania muszą borykać się z poważnymi problemami komunikacyjnymi. Osoby mieszkające na Naramowicach mają problem z dojechaniem do i z pracy. W tym wypadku konieczne jest podjęcie działań, które sprawią, że mieszkanie w tych okolicach stanie się wreszcie przyjemnością.

W przypadku dużych miast rozwiązaniem jest komunikacja miejska. Warto jednak mieć świadomość, że także i ona wymaga w Poznaniu przebudowy. Co prawda na Naramowice kursują autobusy, to jednak stoją one w takich samych korowodach tak jak inne samochody. Nie rozwiązuje zatem to głównego problemu, jakim jest dość sprawne poruszanie się z jednego końca Naramowic na drugi.

W tym wypadku konieczna okazuje się nie tyle przebudowa ulicy Naramowice, ale budowa nowej linii tramwajowej. To w tym nadzieję pokładają mieszkańcy, którzy chcieliby móc normalnie poruszać się na terenie swojego osiedla. Warto jednak mieć świadomość, że w tym wypadku zasadne okazuje się zrezygnowanie z samochodu osobowego na rzecz tramwaju.

Obecny stan ulicy sprawia, że jest ona bardzo zakorkowana w godzinach szczytu. Nitka samochodów ciągnie się w dal bez końca. Tworzy się około kilometrowy korek. Pokonanie go zajmuje nieraz ponad pół godziny. Na pewno nie jest to jakość podróżowania, której oczekują mieszkańcy osiedla Naramowice. Jak widać, konieczne jest podjęcie takich działań, by przejazdy do szkoły czy pracy stały się znacznie bardziej sprawne.

W tym celu ma być tramwaj na Naramowice. Trasa jego ma obejmować dwa odcinki, a mianowicie od pętli "Wilczak" do "Błażeja" i od skrzyżowania ulic Garbary/Estkowskiego do pętli "Wilczak". Tak zaprojektowana trasa ma pomóc odciążyć drogi, które obecnie toną w długich korkach. Na stronie tramwajnaramowice.pl można dowiedzieć się, jak dokładnie jest wytyczona trasa tej linii tramwajowej.WWW: http://tramwajnaramowice.pl/

Dodano: 2018-11-14

Miejscowość: Poznań

Adres: Plac Wiosny Ludów 2

Kod pocztowy: 61-831

Telefon: 61 884 20 10

Źródła:


Autor: Liwia Wieczorek


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

FivE-biuro


WIĘCEJ
Card image cap

POLITECHNIKA POZNAŃSKA


WIĘCEJ
Card image cap

Towarzystwo Gospodarcze "Meblopol" sp. z o.o.


WIĘCEJ
© Copyright 2024 | magazynpilkarz.pl