Twój redaktor - Pisanie prac - najważniejsze informacje


Jeśli masz przed sobą do napisania pracę zaliczeniową czy magisterską, to warto, abyś zaczął o niej myśleć już teraz. Nie odkładaj pisania na ostatni miesiąc przed końcem semestru czy obroną, ponieważ może się okazać, że nie uda Ci się zdobyć wystarczająco dużo informacji. Twoja praca będzie oceniana przede wszystkim pod względem merytorycznym, dlatego też dużą rolę odgrywa to, z jakich źródeł korzystałeś, pisząc ją.

Zanim zacznie się pisanie, warto przygotować sobie plan. Dobrym rozwiązaniem jest podzielenie tzw. magisterki na rozdziały i wyznaczenie poszczególnych deadlinów. Dobrze przygotowany plan pomoże Ci skuteczniej działać i wpłynie pozytywnie na motywację. Pisanie pracy licencjackiej i magisterskiej zajmuje kilka miesięcy, dlatego też stosunkowo dość łatwo stracić motywację.

Ważną rzeczą, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę to język. Powinna ona być pisana językiem naukowym, dlatego też powinny pojawić się sformułowania takie jak np. Niniejsza praca ma na celu..., Należy zwrócić uwagę na fakt, że..., Natomiast X uważa, że... W internecie można znaleźć gotowe listy z opracowanymi już przydatnymi zwrotami, które trzeba co jakiś czas wpleść do pracy. Warto także korzystać ze skrótów używanych w pracach naukowych, do których zaliczyć można np. op.cit, dz.cyt. Koniecznie jednak zadbaj o jednolitość - jeśli na początku pracy zacząłeś korzystać ze skrótów łacińskich, to trzymaj się ich do końca pracy. W przeciwnym razie możesz uzyskać efekt miszmaszu, a praca wydawać się będzie nieuporządkowana i chaotyczna.

Dla wielu osób trudność stanowi znajdowanie informacji. Jeśli wybierasz niszowy temat, musisz się liczyć z tym, że dostępność literatury będzie mniejsza. To jednak może być atut Twojej pracy, ponieważ samodzielnie zajmujesz się danym problemem. Pisanie prac zajmuje nieco czasu, ale to Twoja przepustka np. do lepszej pracy, wyższych zarobków.

Jeśli masz jakikolwiek problem z pisaniem pracy, to na twojredaktor.pl znajdziesz kogoś, kto może Ci w tym pomóc w fachowy sposób.WWW: https://www.twojredaktor.pl/

Dodano: 2018-11-14

Miejscowość: -

Adres: - -

Kod pocztowy: -

Telefon: -

Źródła: https://www.twojredaktor.pl/


Autor: Adrianna Kołodziej


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Iluzjonista - Filip Piestrzeniewicz


WIĘCEJ
Card image cap

Litpol LTD


WIĘCEJ
Card image cap

centrum balustrad


WIĘCEJ
© Copyright 2023 | magazynpilkarz.pl