WOLSTAL - Jakie aspekty musi uwzględnić właściwe projektowanie hal?


Odpowiednie warunki do pracy to najważniejsze, o co musi zadbać każdy właściciel firmy. Nawet najlepszy zespół fachowców i dostęp do nowoczesnego sprzętu nie przyniesie sukcesu, jeśli ekipa nie będzie mogła swobodnie wykonywać swoich codziennych obowiązków.

Dlatego tak ważne jest, by zapewnić właściwą infrastrukturę. To często od niej zależy, czy firma będzie wywiązywała się z założonych planów. Jest to szczególnie istotne w przypadku organizacji działających w branżach logistycznych i produkcyjnych, w których każdy, nawet najkrótszy zastój zazwyczaj oznacza znaczące straty.

Kluczowy jest obiekt, w którym mają być wykonywane zadania służbowe. Powinien on być obszerny i tak zbudowany, by w jego wnętrzu można było zorganizować swobodną komunikację, żeby mogły w nim bez przeszkód poruszać się maszyny (np. wózki widłowe) oraz ludzie. Z tego powodu osoba przygotowująca plan budynku, powinna mieć na uwadze kilka istotnych czynników. Na co należy zwrócić uwagę?

Duża ilość miejsca jest najważniejsza. Chodzi o to, by stworzyć nieskrępowane możliwości komunikacyjne. Należy wytyczyć zarówno przestrzeń dla pojazdów, jak i pracowników. Ciągi powinny być wyraźnie od siebie oddzielone. To podstawowa zasada, która zapewni bezpieczeństwo przy wykonywaniu powierzonych zadań. Maszyny transportowe (np. widlaki) powinny mieć swobodę przejazdu, dlatego ważne, by projektowanie hali uwzględniało rozwiązania, które pozwolą ograniczyć do niezbędnego minimum liczbę słupów podporowych. Dzięki temu operatorzy będą mogli szybko i sprawnie wykonywać swoje obowiązki, co korzystnie wpłynie na funkcjonowanie zakładu.

Żadna hala, czy to magazyn przedsiębiorstwa spedycyjnego, czy też podmiotu produkcyjnego, nie będzie komfortowym miejscem pracy, jeśli nie będzie miała obszernych bram oraz ramp załadunków. Chodzi o to, by zapewnić załodze możliwość błyskawicznego wyładowywania oraz załadowywania towaru.

Dlatego każdy inwestor powinien dokładnie przemyśleć, z jaką firmą projektową zechce współpracować. Pozytywne opinie zbiera Wolstal. Olbrzymim atutem tego podmiotu jest wieloletnie doświadczenie i duża liczba udanych realizacji na koncie, ale również uwzględnianie indywidualnych oczekiwań kontrahentów. Klient może wskazać, na jakie rozwiązania liczy, a fachowcy dostosują je do możliwości i zasad bezpieczeństwa.WWW: https://www.wolstal.com/

Dodano: 2021-10-22

Miejscowość: Poznań

Adres: Obornicka 330

Kod pocztowy: 60-689

Telefon: +48 613 071 111WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

FivE-biuro


WIĘCEJ
Card image cap

POLITECHNIKA POZNAŃSKA


WIĘCEJ
Card image cap

TRAMWAJ NA NARAMOWICE


WIĘCEJ
© Copyright 2023 | magazynpilkarz.pl